Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivity roku 2014

1. 12. 2014

Hodnocení dosavadní činnosti klubu za rok 2014.

Každoročně, když zpracovávám podklady k žádostem o finanční prostředky, na rok příští, je trochu problém dát plán práce do takové podoby, abychom uspokojili nabízenými aktivitami klienty klubu i poskytovatele dotací.

V letošním roce nabízí Magistrát města tolik možností, jak si zpestřit volný čas ještě k tomu, co běžně organizujeme, že se musíme pochválit už teď. Magistrátu města Karviná a obci Petrovice děkujeme především za podporu činnosti. Využíváme účastí členů každou nabízenou akci, kterou město dělá pro své občany.

Tak co máme za sebou a co jste si mohli užít s námi. Předpokládám, že naše webové stránky sledují především pacienti nebo členové rodin, která má někoho takto nemocného.

Lednová společná schůzka byla zpestřena přednáškou na téma Léčba přírodními prostředky. Ve čtvrtek 16. ledna jsme opět navštívili Regionální knihovnu v Karviné – Mizerově. Také zajímavá přednáška,  „12 chutí světa“. Ochutnávka 12 druhů čajů i čajů nečajů z celého světa s komentářem. V úterý 18. února proběhla v Mánesově síni MěDK Karviná vernisáž výstavy „Socha a keramický design – NOVÉ VÝZNAMY – Gabriela Fraisová“. Menší účast, ale kdo přišel, nepochybil. Na březnovou schůzku mezi nás nepřišly, jak již tradičně, děti. Přece jenom – do restaurace? Scházíme se v restauraci Výměník. S vedením Rehabilitačního sanatoria vyjednáváme návrat konání schůzek zpět do salónku. S programem přijely petrovické „ Zoufalé manželky“. Hezký zážitek, doufáme, že přijedou opět. Rukodělná akce proběhla 18. března. Od magistrátu jsme obdrželi 10 vstupenek na koncert k Mezinárodnímu dni žen na vystoupení souboru „Sestry Havelkovy“. Nakonec se nás tam sešlo 15. Někteří členové si lístek koupili, jiní obdrželi lístky od jiných spolků. Koncert se většině z nás moc líbil. Magistrátem byla nabídnutá možnost zúčastnit se Josefovské zábavy v Obecním domě Družba. Sice jen čtyři lístky, ale líbilo se. Regionální knihovna v Karviné pořádala dne 21. 3. 2014 v 17:00 hodin besedu o Fair Trade. To jsou potraviny dovážené z tzv. třetích zemí, zajímavý systém pomoci. Tak tam jsem byla. Zajímavé, s ochutnávkou.

Ve čtvrtek 27. března 2014 byla Vlasta s Andělkou na výroční schůzi Ligy proti rakovině v Praze, kde kromě zprávy o činnosti, hospodaření ligy, změnách stanov neziskových sdružení a informací k Českému dni proti rakovině měla proběhnout i volba nového výboru. Vzhledem k tomu, že nebyla přítomna nadpoloviční většina členů ligy, volby nemohly proběhnout. Z těchto důvodů svolává liga náhradní výroční schůzi na 22. dubna 2014. Je třeba jet a mít peníze na cestovné. Jedu já a Zuzka. V rámci akce „Dokážeš to taky“, kterou každoročně vyhlašuje Aliance žen s rakovinou prsu Praha, akci soutěž v minigolfu. Oblastní soutěž v Ostravě a pak v Praze v květnu. Členky našeho družstva do Prahy odjely. Květnová sbírka Český den proti rakovině probíhala za velice špatného počasí. Vítr zlikvidoval stánek v městě, kde nám Magistrát povolil prodej, v dešti se špatně prodává venku. Přesto jsme prodali o 101 kytek více než loni. Ovšem s obrovským vypětím prodávajících i organizátorek. Tady bude třeba pro příští rok něco změnit. Svaz žen Petrovice nás pozval do Hotelového domu v Dolních Marklovicích na výstavu se soutěží „PETROVICKÉ KOLÁČE“. Příjemné přijetí, hezký program, to vše 10. 5. 2014. V klubovně proběhla velikonoční rukodělná akce. Opět si děvčata vyrobila pár hezkých věcí pod vedením Vlasty. Karvinská organizace svazu tělesně postižených nabídla několik vstupenek do ostravského divadla J. Myrona na muzikál Evita. Opět hezký zážitek. V nemocnici v Karviné – Ráji jsme prezentovaly činnost klubu, na modemech prsu a jiných pomůckách prováděli prevenci rakoviny prsu. Televize Polar natočila z akce hezký příspěvek. Jiné členky se zúčastnily prevence nádorových onemocnění na karvinském náměstí, kam zavítal s nafukovací maketou střeva Onkomaják společnosti Střevotur v Praze. A přišel čas každoroční celorepublikové akce AVON pochod. Tentokrát pro Moravu i v Ostravě. Uvítali jsme možnost, že je možné podpořit tuto akci. Zakoupily i několik triček. V Obecním domě Družba se za velkého zájmu uskutečnila Májová veselice. V programu Naďa Urbánková. Hezké odpoledne a večer a opět děkujeme Magistrátu, že poskytl vstupenky. Jako odměnu za prodej kytiček, připravilo bohumínské sdružení Profit ve spolupráci s městem Bohumín koncert „Poděkování Vám“, na který pozvali nejen všechny, kteří jim pomáhali s prodejem květinek, ale i zástupce všech sdružení v našem regionu. Takže 14 našich členek se také zúčastnilo a všem se nám koncert moc líbil. Na zájezd do zámku Raduň a do Kravař jsme se vypravili 25. června. Třinecké onkologické sdružení Marie pořádalo letos v rámci regionálních setkání pacientských organizací hezkou akci v lesoparku. Orientační závod. Naše družstvo sice nevyhrálo, ale ocenily jsme jejich program, zajištění občerstvení i celé soutěže. Šestý srpen - moc hezký den. Přešly prázdniny a opět je tu nabídka magistrátu. Zájezd do Vizovic a Luhačovic. 14. srpna, pro deset účastníků. Ve vizovické likérce R. Jelínka s exkursí i ochutnávkou. V Luhačovicích jsme prošli známými místy. Příjemný den. Do Petrovic jsme se vydaly 26. srpna. U zdravotního střediska jsme „ protáhly klouby “ na rehabilitačních sportovních zařízeních vybudovaných NOKD, prohlédly si nově zrekonstruovaný park u zámečku. Kdo byl na procházce Petrovicemi před dvěma léty, by nepoznal. Veletrh sociálních služeb se konal letos 4. září, takže opět prezentace ve stánku na náměstí. Odpoledne několik členek klubu odjelo na poznávací zájezd, organizovaný Městským domem kultury do Těrlicka a okolí. Následoval výlet do Prahy, vlakem. Levné jízdenky na 16. září zajistila Vlasta, z Aliance nám zajistili průvodkyni. Zajímavý výlet, pro některé ovšem náročný. Den nato se v Obecním domě Družba konala konference k desátému výročí partnerské spolupráce mezi městy Rybnik v Polsku a Karvinou. Přijely členky rybnické onkologické organizace Odnowa. Naše děvčata navázala kontakt a 18. listopadu jsme je navštívily. Dohodly se na akcích pro příští rok. Seniorského kolování se několik našich členů zúčastnilo 18. září. Také pod záštitou a organizované městem. Není tedy k podivu, že jsme se všichni těšili na rekondiční pobyt do Lomné. Opět penzion u Studánky, popáté. S rehabilitačními službami v Hotelu Pod Kyčmolem. V neděli 28. září jsme odjížděli za krásného počasí, vydrželo do středy. Tradiční program, ale to, že jsme nemohli využít dolní místnost, dost ovlivnilo to, jak jsme se spíše nebavili. Páteční sportovní odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře a tak nějak smazalo připomínky k pobytu. Na dlouhé túry už nemáme zdraví, měli bychom pro příští rok upravit program. Na zájezd do Pivovaru v Nošovicích pozval karvinský klub tělesně postižených. Příjemný den. Několik našich členů pojede s touto organizací na exkurzi do automobilky Hyundai. Do Petrovic, na soutěž o nejlepší salát a jednohubky pozval Svaz žen. Také hezké, s programem a spoustou milých lidí. Jistě se na nějakou jinou akci vrátíme. V naší klubovně jsme si 25. listopadu udělali „výtvarku“. Okrasné malé dýňky jsme zdobily přírodním materiálem v příjemné atmosféře. A spřádaly plány na příští rok. Takže nás čeká setkání v Městském domě kultury na besedě o starobylé Karviné, poslední společná schůzka, vánoční zdobení a předsilvestrovské procházení Karvinou.   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář